Lajme të Fundit

Mërgata

MOGHERINI: NE JEMI GATI, PO JU?

Bletashqiptare Frederika Mogherini ka folur si e jëma e Zeqos në majë të thanës, ose ose, m’ka çu nana me la gojën se as kjo, as organizata që përfaqson nuk e [...]

March 3, 2017

Perse deshtojne protestat ne Shqiperi

Nga Thoma Tomi Serani U bene disa jave qe Shqiperia eshte perfshire nga protestat. Jane te pakten 3 protesta kryesore qe po ndodhin apo kane ndodhur ne keto 2-3 javet e [...]

March 1, 2017

Bretkosa e Markovit dhe Basha*

Nga Ahmet Dursun Andrei Markov lindi në vitin 1856 në Rusi. Që fëmijë, i pëlqente t’i shumëzonte gjërat, t’i përpjestonte, e pastaj t’i zbriste e në fund [...]

February 27, 2017

Krahasime Manifestesh!

E. S. Vladi Nese kthejme syte nga historia do te shohim qe ‘manifestet’ kane qene nje element i rendesishem ne ndryshimin e rrjedhes se saj.  … Qellimi i kesaj analize [...]

February 27, 2017

Kush i mbron jetimët?

Shqiptarët kampionë të emigracionit në Britani, zv/Ministrja shqiptare kërkon riatdhesimin e menjëhershëm të tyre Petrit Kuçana Një ditë pasi në median Britanike [...]

February 13, 2017

Ftesa

Nga Jurgen Vladi Pavarësisht se ka kaluar një kohë dhe dallga e fitores së Presidentit Trump  ka  rënë, edhe dje gjatë ceremonisë së betimit të Presidentit Tramp [...]

January 21, 2017

1 2 3 7

Shpërndajeni Nëse Ju Pëlqen!